Najnowsze wiadomości z portalu ANR Najnowsze wiadomości z portalu ANR
II Zjazd byłych pracowników PGR w zachodniopomorskim Gościnie

W ubiegłą sobotę tj. 8 lipca 2017 r. odbył się w miejscowości Wartkowo, gmina Gościno II Zjazd byłych pracowników PGR Gościno.

PGR Gościno był jednym z największych na Pomorzu Zachodnim, liczył aż sześć zakładów rolnych, zakład usług technicznych i zakład remontowo-budowlany, funkcjonując w latach 1972-1992 zatrudniał setki osób.

To właśnie byli pracownicy PGR-u postanowili kolejny raz spotkać się w sentymentalnym stylu na drugim już z kolei spotkaniu plenerowym w Wartkowie.

Oddział Terenowy Agencji Nieruchomości Rolnych w Szczecinie Filia w Koszalinie również uczestniczył w tym wydarzeniu. Stoisko informacyjno-promocyjne Agencji było często odwiedzane przez uczestników zjazdu. Każdy odwiedzający otrzymał biuletyny informacyjne oraz poczęstunek w postaci zdrowej przekąski. Oddelegowani pracownicy udzielali informacji dotyczących działalności Agencji jak również przekazywali informacje dotyczące zmian strukturalnych, w tym powstania Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Wydarzenie można uznać za niezwykle udane, dopisała pogoda, zarówno gospodarze, w tym Burmistrz Gościna, Rada Miejska Gościna jak i sponsorzy ( Ursus ) postarali się, aby czas minionej epoki PRL powrócił m.in. dzięki historycznym maszynom rolniczym wystawianym podczas zjazdu. Występy ludowych zespołów muzycznych w niezwykły sposób umilały czas spędzony na pikniku, szczególnie przy degustowaniu wyśmienitych potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich  - czas jakby się zatrzymał.

Piknik stanowił wspaniałą okazję do wzruszenia wspomnień byłych pracowników PGR-ów,  spędzenia czasu w gronie rodzinnym, doskonałej zabawy dorosłych i dzieci, jak również zapoznania się z nowymi technologiami w dziedzinie maszyn rolniczych, oferowanych przez wystawcę URSUS, ale również szeroką ofertą ANR.

Mamy nadzieję, że uczestnicy zjazdu będą kontynuowali te spotkania i w przyszłym roku Agencja Nieruchomości Rolnych Filia w Koszalinie kolejny raz będzie mogła uczestniczyć w tym wydarzeniu już jako Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Koszalinie.
 

 
Licznik odwiedzin: 
Powered by OfficeObjects®ServiceBroker